http://up98.org/upload/server1/01/r/cnbl5wwsypyaavxd9gay.jpg

آشنایی باحریفان ایران در راه جام جهانی2014 - حاشیه ها و اخبار فوتبال ایران و جهان

حاشیه ها و اخبار فوتبال ایران و جهان

درباره وبلاگ


نويسندگان

بازدیدها


آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


آپلود عكس

آپلود عكس

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت

جست و جوی گوگل

جست و جوی گوگل


قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

شهریار

آشنایی باحریفان ایران در راه جام جهانی2014

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی 2014 در گروه پنجم به مصاف تیم‌هایی می‌رود که در رده‌بندی فیفا پایین‌تر از ما قرار دارند


 

   مراسم قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل شب گذشته در مارینای ریودوژانیرو برزیل برگزار شد. طبق قرعه کشی انجام شده در منطقه آسیا، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در منطقه آسیا در گروه پنجم رقابت‌ها با قطر، بحرین و اندونزی همگروه شد.

نکته جالب در تیم‌های همگروهی ایران می‌توان به حضور 2 گربه سیاه همیشگی فوتبال کشورمان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در ادوار گذشته و البته پدیده مرحله پلی‌‌آف جام جهانی 2014 برزیل در منطقه آسیا اشاره کرد.

*آشنایی با پدیده مرحله مقدماتی
تیم ملی فوتبال اندونزی با پایان مرحله دوم پلی‌آف جام جهانی 2014 برزیل در منطقه آسیا به عنوان پدیده این قاره لقب گرفت.

15 دیدار مرحله دوم پلی‌آف مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در منطقه آسیا در حالی برگزار شد که این مسابقات بدون رقم خوردن شگفتی خاصی به پایان رسید.

در صورتی که به سیدبندی تیم‌ها برای مسابقات مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با دقت نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که تیم ملی فوتبال اندونزی که در سید 24 آسیا قرار داشت با برتری مقابل ترکمنستان، سید نوزدهم رقابت‌ها شگفتی آفرین شد و توانست به جمع 20 تیم برتر قاره کهن و البته مرحله نخست گروهی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 راه پیدا کند.

در سایر موارد حق با AFC و سیدبندی اعلامی از سوی مسئولان این کنفدراسیون بود که توانستند با کارشناسی، تیم‌ها را طوری رتبه‌بندی کنند که از 20 تیم برتر سیدبندی، 19 تیم اول بتوانند به مرحله گروهی صعود کنند.

تیم 137 فیفا در آخرین رده بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان در حالی در گروه ایران قرار گرفته که در نگاه اول شاید راحت‌ترین و ساده‌ترین تیم مرحله گروهی لقب گرفته باشد اما همین تیم ساده را هم نمی‌توان دست کم گرفت چراکه به دفعات در مقاطع مختلف، تجربه ثابت کرده است ساده پنداشتن هر حریفی می‌تواند برای تیم ملی ایران گران تمام می‌شود.

دو تیم 27 سال پیش آخرین دیدار خود را از سری رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا 1984 برگزار کردند که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

*خاطرات تلخ و شیرین از بحرین

 مسابقات مقدماتی جام جهانی 2002؛ ورزشگاه ملی بحرین. تیم‌های ملی ایران و بحرین در حالی به مصاف هم رفتند که تیم ملی ایران با کسب 3 امتیاز با صدرنشینی می‌توانست راهی جام جهانی 2002 شود، اما در این بازی مقابل بحرین 3 بر یک شکست خورد تا در نهایت هم ایرلند در بازی پلی‌آف آسیا – اروپا با غلبه در دو بازی رفت و برگشت مقابل ایران، بلیت جام جهانی را دریافت کند.

 خاطرات رویارویی دو تیم اما به همین تلخی ختم نمی‌شود و اگر مقدماتی جام جهانی 2006 را به یاد بیاوریم آنگاه تک گل نصرتی در ورزشگاه مملو از جمعیت آزادی خاطرات شیرینی را برایمان متبادر می‌کند که به قیمت صعود تیم ملی به جام جهانی 2006 آلمان تمام شد.

دو تیم در رقابت‌های غرب آسیا که سال گذشته به میزبانی اردن برگزار شد در مرحله گروهی این رقابت‌ها آخرین دیدار خود را برگزار کردند که این دیدار با برتری 3 بر صفر کشورمان با گل‌های هادی عقیلی (2 گل) و مهرداد اولادی به پایان رسیده است.

تیم صدم فیفا این بار در مرحله اول گروهی مقدماتی جام جهانی با ایران همگروه شده است. این بار باید منتظر ماند تا مشخص شود بحرین دوباره در راه جام جهانی لقمه گلوگیری برای کشورمان محسوب می‌شود یا می‌توان به راحتی با غلبه بر این تیم به مرحله پایانی مقماتی جام جهانی صعود کرد.

*قطر – جام جهانی 1998 – مایلی‌کهن
قطر؛ یک گربه سیاه دیگر در گروه ایران؛ تیمی که در راه رسیدن به جام جهانی 1998 لقمه را دور سرمان گرداند تا فوتبالدوستان برای چشیدن طعم صعود به جام جهانی 98 تا دقیقه 98 بازی با استرالیا منتظر باقی بمانند.

ایران در یک بازی، در حالی که می‌توانست با یک پیروزی در قطر به راحتی راهی فرانسه شود، مقابل حریف شکست خورد تا علاوه بر اخراج محمد مایلی‌کهن از سرمربیگری تیم ملی، ایران برای رسیدن به جام جهانی نیز به جهانگردی بیفتد.
دو تیم سال گذشته در دیداری دوستانه آخرین بازی دوستانه خود را برگزار کردند که این رقابت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم نودم فیفا که سال گذشته تجربه برگزاری رقابت‌‌های جام ملت‌های آسیا را در کارنامه دارد این روزها مسیری صعودی را در فوتبال در پیش گرفته و به نظر می‌رسد این تیم در گروه پنجم می‌تواند سخت ترین حریف تیم ملی کشورمان لقب بگیرد.

رتبه تیم‌های گروه پنجم در آخرین رده بندی فیفا:
1-ایران رده 54
2-قطر رده 90
3-بحرین رده 100
4-اندونزی رده 137

برنامه کامل مرحله اول گروهی (مرحله سوم) مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در قاره آسیا که در 6 هفته برگزار می‌شود به شرح زیر است:
(برنامه رقابت‌های ایران در گروه پنجم؛ سایر دیدارهای 4 گروه دیگر نیز طی همین روزها برگزار خواه شد)
11 شهریور:
هفته اول
ایران - اندونزی
بحرین - قطر

15 شهریور:
هفته دوم
قطر - ایران
اندونزی - بحرین

19 مهر:
هفته سوم
ایران - بحرین
اندونزی - قطر

20 آبان:
هفته چهارم
بحرین - ایران
قطر - اندونزی

24 آبان:
هفته پنجم
اندونزی - ایران
قطر - بحرین

10 اسفند:
هفته ششم
ایران - قطر
بحرین اندونزی

در مرحله اول گروهی 20 تیم برتر در پنج گروه چهار تیمی به مصاف هم می‌روند تا از هر گروه 2 تیم به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی که در 2 گروه 5 تیمی برگزار می‌شود، صعود کنند.

در مرحله پایانی نیز 2 تیم اول هر گروه به صورت مستقیم به جام جهانی صعود و تیم‌های سوم در بازی پلی‌آف مقابل هم قرار می گیرند تا برنده این دیدار به عنوان نماینده آسیا برای دیدار با نماینده آمریکای جنوبی دیدار پلی‌‌آف دیگری را برگزار کنند.

 

 فروشگاه اينترنتي ايران آرنا